דלקות אזניים- טיפול ללא אנטיביוטיקה מניעתית

בד"כ דלקות הן באוזן התיכונה, או בשמה הרפואי- Otitis media, על כן נתמקד בה במאמר זה.

הסימפטומים הקלאסיים לדלקת אוזניים הם שיעול, נזלת, חום, חוסר שקט וסימנים של כאב למרות שבמקרים מסוימים הדלקת יכולה להופיע גם ללא חום או חוסר שקט.

הסכנה בדלקות אוזניים היא שהן עלולות להיות קשות ומסוכנות בנוסף לסבל הרב שהן גורמות לילדים. במקרים קשים שמיעתו של הילד נחסמת, ועקב כך יהיה עיכוב בתפיסת השפה שלו ובדיבורו.

נוזלים באוזניים:

פעמים רבות במצב של דלקות אוזניים חוזרות או אחרי דלקת אקוטית וחריפה באוזן, מצטברים נוזלים באוזן התיכונה מאחורי עור התוף (SEROUS OTITIS MEDIA), שמעלים את הסיכון לדלקות חוזרות כיון שהם מהווים מצע טוב ותנאי מחיה לחיידקים. אם הנוזלים אינם מתייבשים מעצמם הם עלולים לפגוע בשמיעה ועקב כך לבעיות בהתפתחות השפה אצל הילד. במקרה זה מציעה הרפואה הקונבנציונלית ניתוח צינוריות שמנקז את נוזלי האוזן.

תשובתה של הרפואה הקונבנציונלית לטיפול בדלקות אוזניים חוזרות:
טיפול אנטיביוטי מונע או ניתוחי "כפתורים".
הבעיה היא, שטיפול אנטיביוטי מונע אינו נעים לילד, מעלה את הסיכון לעמידות בפני אנטיביוטיקה, ומחליש את מערכת החיסון. טיפול לתקופה ארוכה מעלה את הסיכון לקנדידה* בעתיד.

ניתוח "כפתורים"- ניתוח בו מנקרים את עור התוף, כדי ליצור מעבר החוצה של הנוזלים ולמנוע את הצטברות הנוזלים בחלל האוזן. בניתוח זה מוחדרות צינוריות שאמור לנקז את הנוזלים שנוצרים בעקבות הדלקות.
ניתוח כפתורים הינו הליך שאינו נעים לפעוט, וקורה שהנוזלים ממשיכים להיווצר…

בעזרת טיפול הומאופתי, ניתן למנוע סבל רב מהתינוק, כבר מדלקת האוזניים הראשונה!!! ניתן להימנע ממתן אנטיביוטיקה שוב ושוב וכך לעזור לילד להחלים מהר יותר, ללא הצורך להיטרטר הלוך ושוב, לבזבז זמן, כסף וסבלנות ללא הביטחון שבכך ריפאנו את המחלה. כמו גם ללא הסיכון והכאב הכרוך בניתוח!

כיצד ההומאופתיה מרפאת את דלקת האוזניים?

ההומאופתיה מחפשת את שורש המחלה- כלומר ממה הכל התחיל. פעמים רבות זה התחיל ממצב שהיווה סוג של טראומה לילד- מעבר מסגרות (כניסה לגן, מעבר דירה), חרדת נטישה (גם אם לא הייתה נטישה בפועל, והוא פירש מצב מסוים כנטישה), אלרגיה למזון מסוים ועוד.
מתן הרמדי ההומאופתית יתבסס על מידע זה בתוספת להתייחסות לאופיו של הפעוט, אופי ההיריון וכו'.
כך ניתנת רמדי אחת ייחודית שתתאים לו ביותר, ולאחריה יהיה שיפור לא רק בדלקת האוזניים, אלא גם בתחומים אחרים בחייו, באם אינם מאוזנים: שינה, תיאבון, מרץ, שלווה ועוד. זאת משום שההומאופתיה באה לטפל בטראומה שהתחילה את דלקת האוזניים, ולא להעלים רק את הדלקת.
ייתכן שבימים הראשונים תהיה הפרשה מהאוזניים- אין צורך להיבהל מזה. מדובר בהתנקות של הגוף, שלאחריה יהיה שיפור רב בדלקת.

לדוגמה, טיפלתי בילד בן 5, שקיבל דלקת אוזניים ביום הזיכרון לשואה. מסתבר, שפחד מאד מצפירות, ולא עזרו כל ניסיונות משפחתו להרגיע אותו. 10 דקות לאחר הצפירה החלו כאבים באוזן ימין. ניתן לראות במקרה זה את הקשר בין גוף לנפש: כיון ששמע את הצפירה למרות שניסה להימנע מכך ופחד ממנה, קיבל דלקת אוזניים. בטיפול ההומאופתי התייחסתי לכך שהוא פוחד מצפירות, מחפש את קרבת אימו כל פעם שחש בסכנה ומעדיף להיות בבית רוב שעות היום- שם חש ביטחון. מנה חד פעמית של רמדי הומאופתית , הביאה לריפוי מלא של הדלקת תוך כ-4 וחצי שעות. (ולא שבוע כמו בטיפול אנטיביוטי).

יתרונה של ההומאופתיה נעוץ בכך שהיא מחזקת את מערכת החיסון אצל ילדים, ובכך יכולה לרפא ולמנוע את חזרתה של דלקת האוזניים אחת ולתמיד. בכך נמנע הצורך בניתוח או באנטיביוטיקה. תינוק מגיב מהר מאד לטיפול הומאופתי כיון שעדיין לא עבר דיכוי של אנטיביוטיקה או לחצי החיים, כך שאין גורמים רבים שמפריעים לפעולת הרמדי ההומאופתית. הטיפול ההומאופתי אינו כרוך בתופעות לוואי ואי נעימויות לילד.

פעמים רבות לא יהיה צורך נוסף בתרופות, כי הדלקת תירפא, האוזן תפסיק להפריש נוזלים והדלקות לא תחזורנה לתקופה ארוכה מאד, אם בכלל. אולם הטיפול ההומאופתי אינו בא להחליף ביקורים אצל רופא המשפחה, שמאבחן את מחלת הילד. ההומאופתיה מטפלת ברוב המחלות, אך את אבחונן עושה הרפואה הקונבנציונלית.
לסיכום, במצבים של דלקת אוזניים שחוזרת על עצמה, כדאי לנסות טיפולים שאינם כרוכים באנטיביוטיקה. דלקת אוזניים שחוזרת שוב ושוב מוכיחה שהאנטיביוטיקה לא עבדה מספיק טוב. ההומאופתיה עוזרת לפתור את בעיית דלקת האוזניים לתמיד, ומונעת ניתוחים מיותרים כמו ניתוח הכפתורים.
אשמח מאוד לתגובותיכם ושאלותיכם בנושא המאמר.

להזמנת הרצאה בנושא "הטיפול ההומאופתי בדלקות אזניים חוזרות" ניתן ליצור עימי קשר במייל [email protected] או בטלפון 052-8983860

—————————————————————————————————————————-
*קנדידה- שמר הנמצא במערכת העיכול שלנו ומתרבה כאשר מערכת החיסון נחלשת. התרבות הקנדידה בגופנו גורמת ליציאה מאיזון ופגיעה בתפקודים רבים בגופנו כגון בעיות עיכול, חולשה, עייפות תמידית, אסטמה, פסוריאזיס ועוד.
עדי ברומר
R.C.HOM
[email protected]
052-8983860

4 תגובות ל- “דלקות אזניים- טיפול ללא אנטיביוטיקה מניעתית”

 1. עדנה יצחקי רוצה לומר:

  עדי שלום
  בתי בת ה 3 סובלת מדלקות אוזניים חוזרות ונישנות. טופלה באנטיביוטיקה, דיקור סיני וכן בהומאופטיה.
  אמנם זה עזר, אך לזמן קצר ביותר.
  אנו אובדי עצות, האם יש לך פתרון??
  נשמח לראות תגובתך.

 2. עדי רוצה לומר:

  עדנה שלום
  נשמע שעברתם הרבה.
  בטיפול הומאופתי קלאסי, ניתן לטפל גם בזמן הדלקת וגם לא בזמן הדלקת- למניעת חזרתה של הדלקת.
  ראיתי שיפורים מאד יפים בהומאופתיה. כדי לברר מדוע הטיפולים עזרו רק לזמן קצר, דבר שלא אופייני בטיפול הומאופתי קלאסי, חסרים פרטים- כגון האם מדובר בטיפול מודרני (קוקטייל תרופות) או קלאסי (תרופה יחידה), כמה זמן הייתם בטיפול והאם היו דברים נוספים בזמן הזה. (מחלות נוספות או טיפולים נוספים באותו זמן).
  האם מתאים לכם שנשוחח על כך בטלפון כדי לקבל תמונה יותר שלמה של המצב?
  עדי

 3. שירה רוצה לומר:

  עדי קלום הייתי בבדיקת שמיעה עם הילד שלי בן 2 וחצי והציעו לי ישר לניתוח כפתורים , הוא לא סבל מדלקות אוזניים אבל יש לו נוזלים וזה מפריע משמעותי לשמיעה וכך לשפה והבנה. הוא גם סובל משיעול והמליצו לפני הניתוח לעשות צילום לשקד שלישי. האם כדאי לנסות את הטיפול שלך כי האמת שמעתי הרבה מקרים שנוזלים חוזרים וגם הניתוח לילד שלא נעים , מצד שני השמיעה של הילד חלשה. תודה שירה

 4. adi רוצה לומר:

  הי שירה
  האם את מעוניינת שנעבור לשיחה טלפונית? כדי שאקבל יותר רקע על בנך ואסביר את מהלך הטיפול ההומאופתי?
  בברכה
  עדי

השארת תגובה