הילד כל הזמן חולה

המשפט הזה מוכר לך? הוא מוכר להורים רבים. מצב זה יכול להתחיל כבר מלידה, והמצב הנפוץ לפי נסיוני הוא מהכניסה לגן. ניתן להבחין הרבה פעמים במצבים של נזלת כרונית, ליחה, שיעול, דלקות אזניים, (וכבר היו מקרים שהטיפול הגיע לסטרואידים), חום, או מצבים של סטרידו או דלקת ריאות או אסטמה (או כולם יחד), והמצב יכול לחזור על עצמו בהפרש של ימים עד חודשים.

הרפואה הקונבנציונלית לא נותנת פתרון אמיתי במצבים רבים של מחלות כרוניות והנטייה לחלות לעתים קרובות. מתוך דבריו של ד"ר גולדשטיין, רופא ילדים בבית החולים שיבא: "הרפואה המערבית טובה בטיפול במצבי חירום, אבל חלשה בטיפול בכל מצבי הביניים, כמו מחלות שחוזרות לעתים קרובות אצל ילדים."ישנן 9-4 בדיקות שגרתיות של המערכת החיסונית, אך בדרך-כלל התוצאות יוצאות תקינות אצל רוב הילדים ולא נמצאת בעיה כלשהי". (מתוך אתר דוקטורס)

רופאים רבים על ממליצים על טיפול של מתן אנטיביוטיקה מונעת לדלקות אזניים חוזרות, דלקות בדרכי השתן ועוד. אולם, צריכת אנטיביוטיקה לזמן ממושך מחלישה מאד את מע' החיסון ועלולה לגרור שלל תופעות לוואי כגון בעיות עיכול, שלשולים, פטריות בפה וקנדידה* . מלבד תופעות הלוואי המתוארות צריכה מוגברת של אנטיביוטיקה מעודדת התפתחות זני חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה. יתר על כן, במצבי זיהום נגיפי (למשל שפעת) האנטיביוטיקה לא אפקטיבית.
נטילת האנטיביוטיקה מפסיקה להיות חלק מהפתרון והופכת להיות חלק מהבעיה. לכן, בשלב הראשון צריך למצוא פתרון אחר לאנטיביוטיקה, או לפחות להוריד בכמויות האנטיביוטיקה שצורכים.
גם בעיות "מסוכנות" יותר כגון נוזלים באוזניים או שקד שלישי, אותם ממהרים הרופאים לשלוח לחדר הניתוח, ניתן לטפל בצורה הרבה יותר עדינה שתוביל להחלמה מהירה ללא כל התערבות כירורגית.

אז מה כן?

נוכחתי לראות שהטיפול ההומאופתי מאד יעיל במקרים כאלה. בניגוד לטיפול התרופתי הקונבנציונאלי שמטפל בתסמינים של הבעיה בלבד, הטיפול ההומיאופטי מטפל בטריגר של הבעיה. פעמים רבות הטריגר הוא לא רק "הידבקות במחלות בגן" אלא מצוי ברגישות שיש לחלק מהילדים (וגם מבוגרים), כגון מעבר מסגרות, תאונה, נטישה, לחץ, ריבים בין ההורים ועוד. שבעקבותיה הילד נחלש, ואז קל יותר למחלה להתפתח.

בזכות אופי הטיפול ההומאופתי, לא רק המחלה עוברת (ניתן לטפל בזמן התפרצות של מחלה) אלא גם תדירותה ועוצמתה, עד שמערכת החיסון מתחזקת וניתן להתגבר גם על הרגישות המסויימת וגם על הנטייה למחלות חוזרות.

טיפלתי בילד בן 4, שנטה לסבול כל חורף מנזלות שהופכות לברונכיטיס או דלקת ריאות. כל חורף הוא קיבל משאף ואינהלציות וונטולין. הוא קיבלת לתקופה ארוכה משאף למניעה. וכבר כמה פעמים שלאחר טיפול באינהלציה- חזרו הסימפטומים לאחר שבוע.

לאחר הטיפול ההומאופתי ירדו ההתפרצויות מאד, ובחורף שלאחר מכן כבר לא חזרו.

טיפלתי בילדה עם אדנואיד (שקד שלישי), שהיתה מועמדת לניתוח להסרתו. הרופא לא ראה אופצייה אחרת לעזור לה. כיום, חצי שנה לאחר מכן, אין זכר לשקד השלישי, או לסימפטומים שיצר.

טיפלתי בילדה עם דלקות אזניים חוזרות ונוזלים באזניים, שהיתה מועמדת לניתוח כפתורים (ניתוח שבו מוכנסת צינורית ניקוז לאוזן). לאחר מספר חודשים, הדלקות לא היו יותר דלקות, לא היו נוזלים, השמיעה השתפרה מאד, וכבר לא מועמדת לניתוח.

איך מתבצע הטיפול הומאופתי?

באבחון ההומאופתי נלקחים בחשבון הסימפטומים הפיזיים והתחושות בזמן המחלה. המטרה היא להגיע לשורש הבעיה, ולטפל בצורה ממוקדת ולא סימפטומטית בלבד. לאחר תהליך תשאול ראשוני, בו אני מנסה להבין את המירב על אופי הבעיה והסימפטומים, (בדומה לטיפול הקונבנציונלי), ועל אופי האדם והלך חייו (בדומה לפסיכולוגיה), מותאמת תרופה הומאופתית אחת ספציפית באופן אישי לאדם.
לאחר נטילת התרופה ההומאופתית, מתחיל בד"כ שיפור הדרגתי, אותו ניתן לראות בין שבועיים לחודשיים לאחר נטילתה. הבדלי הזמנים נובעים מכך שהתרופה הינה בהתאמה אישית למטופל ומושפעת ממידת רגישותו וזיקתו לתרופה ההומאופתית. השיפור בד"כ אינו רק במחלה עצמה, אלא בבריאות הכללית, כך שאם קיימות בעיות נוספות מהן סובל הילד (בעיות עיכול, כאבי ראש, קשיי הרדמות בלילה, תיאבון שאינו מאוזן ועוד), גם אם אינן קשורות ישירות לבעיה, יעברו, ויחול שיפור בתחושות הפיזיות, הנפשיות והכלליות.

כיצד ניתן לראות את יעילותו של הטיפול?

המטרה היא לחזק את מערכת החיסון כך שתדע להתמודד עם זיהומים ובעיות שונות בצורה יעילה ומהירה. כשלא צריך לחזור כל חורף (או כל חודש חודשיים, ויש מקרים של ילדים אצלם יש הפרש של ימים אחדים בלבד בין מחלה למחלה) לרופא, כיון שהבעיה חזרה. פעמים רבות באו אלי הורים עם ילדים שהיו פעם אחר פעם אצל הרופא- עם דלקת אזניים חוזרת, דלקת גרון חוזרת, דלקות חוזרות בדרכי השתן, עם ברונכיטיס שבא כל חורף, התקפי קוצר נשימה חוזרים, וירוסים חוזרים ונשנים, אפטות, שלשולים, פטריות, תולעים, סטרידו ועוד בעיות שונות. ריפוי אמיתי הוא זה המחזק את מערכת החיסון כך שתדע להתמודד עם זיהומים ובעיות שונות בצורה יעילה ומהירה יותר.

לסיכום, בעוד שהגישה התרופתית הקונבנציונאלית עוסקת בניסיון להעלים את התסמינים מטפלת ההומיאופתיה בשורש הבעיה ובכך מעלימה גם את הרגישות, גם את התסמינים עצמם וגם את הנטייה למחלות חוזרות.

לקריאת מכתב תודה בטיפול חיזוק מערכת החיסון לחצו כאן

לצפייה בסרטון "מה עושים כשהילד כל הזמן חולה" לחצו כאן

להזמנת הרצאה בנושא "איך לחזק את מערכת החיסון בעזרת הומאופתיה" ניתן לפנות אלי במייל [email protected] או בטלפון 052-8983860

* קנדידה: שמר הנמצא במערכת העיכול שלנו ומתרבה כאשר מערכת החיסון נחלשת. התרבות הקנדידה עלולה לגרום לפגיעה בתפקודים כגון בעיות עיכול, חולשה, עייפות תמידית, אסטמה, פסוריאזיס ועוד.

11 תגובות ל- “הילד כל הזמן חולה”

 1. רחלי רוצה לומר:

  דלקות אוזנים חוזרות
  בירור על אופן הטיפול, עלותו ומשכו

 2. adi רוצה לומר:

  הי רחלי
  משכו של הטיפול נמשך סביב 3 חודשים אך זה תלוי גם בגיל הילד ובכמה זמן נמשכות הדלקות. עלות הטיפול שונה בין חיפה לת"א
  אם תשאירי לי פרטים איך לחזור אלייך נוכל לדבר ואפרט יותר על כל שאלה שלך
  בברכה
  עדי

 3. איילת רוצה לומר:

  שלום אשמח אם תחזרי אלי אני רוצה לבדוק טיפול לבן שלי בן 7 חודשים שכול הזמו=ן חולה
  0524209940

 4. adi רוצה לומר:

  בשמחה

 5. גלית רוצה לומר:

  היי עדי,

  השארתי לך גם שאלה בפייסבוק, בני בן שנה ובחורף האחרון חולה המון, בעיקר שיעול יבש, נזלת והפרשות צהובות מהעין. איך אפשר להקל עליו? זה הגיע למצב שהוא בוכה בלילה עם מעין צרידות כזו. נתתי מוקוליט, שמן אקליפטוס לימוני בחדר – אוףףף והצילו

 6. adi רוצה לומר:

  הי גלית
  נשמע שבנך סובל הרבה החורף הזה.
  אני זקוקה לעוד מידע ופרטים כדי לענות לך על זה.
  מוקוליט ואקליפטוס לימוני לא יוכלו לעזור לטווח הרחוק
  כיון שעבודתם נקודתית מדי ולא מטפלת מהשורש
  אנא חזרי אלי ל- 052-8983860
  או שלחי לי מייל עם דרך ליצור עימך קשר
  כדי שנראה כיצד ניתן לעזור לו
  עדי

 7. איך לזהות תינוקות רגישים? | הומיאופתיה קלאסית רוצה לומר:

  […] הכי מוכר הוא תינוק שחולה לעתים קרובות. תינוק שחולה כל כמה ימים או כל שבוע (דלקות אוזניים, […]

 8. ליטל רוצה לומר:

  איפה ניתן למצוא את הפרטים? טלפון שלך?

 9. adi רוצה לומר:

  בקישור הזה:
  http://adibrumer.com/contact
  בברכה
  עדי

 10. לילך רוצה לומר:

  היי עדי ילדתי המקסימה בת שנתיים וחצי מאוד רגישה במיוחד בחילופי עונות סובלת ומסטרידו מנוזלת הרבה .רוצה להקל עליה .לא מוכנה לקבל אנהלציה.אשמח אם ניצוקר קשר להמשך פרטיים תודה .

 11. adi רוצה לומר:

  לילך שלום
  שלחתי לך מייל
  בברכה
  עדי

השארת תגובה