כיצד לטפל בשקד שלישי ללא ניתוח

ילדים רבים סובלים מנזלת מרובה, קשיים בנשימה,דיבור מאנפף ונחירות בזמן השינה. כל הסימנים האלה יכולים להעיד על הימצאות שקד שלישי.
שקד שלישי- אנדואיד הוא גידול שמתבלט מתוך הקרום הרירי, כלומר- הוא יוצר חסימה במעבר האוויר. מאחורי האף.
כאשר ילד סובל משקד שלישי יכולה להיווצר סוג של סתימה באף והסתימה הזו היא שגורמת להפרעות נשימה בשינה, נזלת כרונית, נחירות , דלקות חוזרות באוזניים ואף ליקויים בהתפתחות שלד הפנים.
בעיה נוספת שעלולה להיגרם על ידי שקד שלישי היא היפראקטיביות והפרעות התנהגות. הסיבה לכך היא הירידות התכופות בריויון החמצן בדם בזמן השינה ומההתעוררויות של הילד בזמן מחזור שינה אחד. הבעיה נוצרת בעיקר מעייפות- למרות שהילד יראה פעיל יותר הוא בעצם עייף וחסר ריכוז ומכאן גם נובע חוסר השקט הפנימי שלו. מכאן יכולות להתפתח בעיות קשב וריכוז שכן הילד לא ישן טוב ולכן לא מרוכז לא שקט ולא רגוע.
ברפואה הרגילה והקונבנציונאלית הפיתרון לשקד שלישי ופוליפים הוא ניתוח. אמנם מדובר בניתוח פשוט שנעשה תחת הרדמה כללית אך ללא אישפוז וההתאוששות שלו קלה יחסית לניתוחים אחרים- עדיין מדובר בניתוח. כלומר- גם אם רפואית מדובר בתהליך קל ופשוט מהצד של הילד עדיין מדובר בפחדים וחששות לפני הניתוח, הרדמה כללית, התאוששות וכאבים לאחרי הניתוח.
ניתן להיעזר בהומיאופתיה לטיפול בשקד שלישי ובפוליפים.
הטיפול בשקד המוגדל על ידי הומיאופתיה הוא בטוח מכיוון שהטיפול עצמו מגרה את המערכת החיסונית ללא שימוש בתרופות או ניתוח. הטיפול ההומיאופתי הקלאסי מתחשב בכל מכלול החיים של הילד ולא מתמקד רק בבעיה הספציפית ממנה הוא סובל ומהתסמינים.
קודם כל חשוב לבדוק מתי החל להתפתח השקד השלישי, מה הילד חווה באותה תקופה ומה האופי שלו. בגישה ההומיאופתית יש קשר ישיר בין גוף לנפש ולכן אותו שקד מוגדל מעיד על קושי אישי נפשי עמוק יותר של הילד ולא רק בעיה רפואית. הטיפול יעשה בכל מה שקשה לילד ובכל מה שהוא חווה ולא רק בשקד עצמו.
באותו טיפול יש לחפש תרופה שקשורה לסיטואציה בה נמצא הילד ואת מה שהוא חווה ולמצוא את הסיבה שבגללה נהיה חולה- ובה לטפל. לדוגמא- ילד שפיתח שקד שלישי לאחר שנכנס למסגרת בפעם הראשונה. כל מעבר שחווה ילד- מעבר דירה, כניסה למסגרת חדשה, שינויים בתא המשפחתי- כל אלה יכולים להביא למצב של מחלה ובמקרה הזה- שקד שלישי. לכן חשוב מאוד לדעת מה עובר עליו ולספק טיפול הומיאופתי שמתאימה למצב. לאחר תשאול ההורים והילד על המצב הנפשי ניתן להכין את התמצית הטובה והמתאימה ביותר.
בהומיאופתיה יש אלפי טיפולים ותרופות הומיאופתיות ולכן קל להתאים לחולה את התרופה שמתאימה לסיטואציה שלו. אותו טיפול הומיאופתי שיביא לריפוי השקד המוגדל תביא לא רק לטיפול שלו אלא לאיזון כללי של מצבו הבריאותי של הילד ותפתור בעיות נוספות מהן סובל הילד- גם אם הן לא קשורות ישירות להימצאות השקד השלישי. במהרה ירגיש הילד טוב יותר, ויחול שיפור בתחושות הנפשיות והפיסיות שלו.
ההומיאופתיה מחפשת את שורש המחלה- כלומר ממה הכל התחיל. פעמים רבות זה התחיל ממצב שהיווה סוג של טראומה לילד. המטרה היא לרפא את הטראומה שהביאה לצמיחתו של השקד השלישי ולא רק "להעלים" אותו.
בטיפול בילד מתחת לגיל שנה הסובל משקד שלישי אני יש להתייחס גם לאופי ההריון ותחושות האם בהריון, כי בתקופה זו עדיין יש סימביוזה בין האם לילד וסימפטומים שהיו לאם בהריון מרמזים על התרופה ההומיאופתית לה זקוק הילד שכן בהריון הוא מתבטא דרך האם.
רגע לפני ניתוח, מומלץ להגיע לבדיקה ואיבחון ולנסות טיפול שיביא לריפוי ללא תרופות סינטטיות או ניתוח וללא סיכונים מיותרים.

51 תגובות ל- “כיצד לטפל בשקד שלישי ללא ניתוח”

  1. adi רוצה לומר: