על הומאופתיה

מה היא הומאופתיה?

ההומיאופתיה הקלאסית היא שיטת טיפול שמטפלת בבעיות פיזיות ונפשיות בשיטת דילולים גבוהים של חומרים מהטבע, על פי העקרונות שנתגלו במאה ה- 18 על ידי רופא בשם סמואל הנמאן. אופן הריפוי הוא ע"י כך שהיא מנצלת את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף. ההומאופתיה מעוררת את המערכת החיסונית של הגוף להלחם במחלה.

המילה הומיאופתיה מורכבת משתי מילים יוניות: הומאוס = שפירושה דומה

פתוס = שפירושה מחלה.

שם זה ניתן להומיאופתיה מפני שהתרופות ההומיאופתיות מחקות את סימני המחלה.

התרופות ההומאופתיות מיוצרות מחומרים טבעיים, בעיקר צמחים או מינרלים. תהליך הדילול המיוחד שלהן מביא לכך שהן מחזקות אותנו בצורה אנרגטית, וכך בעצם אין כמעט תופעות לוואי.

ניתן לטפל בכל גיל: ינקות, בגרות וגיל הזהב. ניתן להשתמש בהן בזמן ההיריון ובזמן גיל המעבר. ניתן אף לטפל בחיות.

ההומאופתיה טובה לטיפול במחלות אקוטיות ככרוניות, כמעט ללא תופעות לוואי וללא התמכרות.

הטיפול ההומיאופתי:

בטיפול ההומאופתי עובר המטופל ראיון בן כשעתיים ואחריו הוא מקבל מרשם לתרופה הומאופתית, המוכנה בתהליך מיוחד מחומרים טבעיים בלבד, בדילול גבוה. מטרת הטיפול היא להמריץ את מערכת החיסון ללא החדרה של חומר כימי. הטיפול ייחודי לכל מטופל, והתרופה ההומאופתית נקבעת על סמך תמונת הסימפטומים וכל על פי פרופיל אישי. בזכות עדינותו הוא מתאים לכל גיל, כולל תינוקות ומבוגרים.

בטיפול ההומאופתי אני מתייחסת לסיבת הבעיה: אם מדובר בסיבה פיזית, רגשית, או שילוב. אני גם מתייחסת לאופי הילד ולזמן בו התחילה הבעיה (בד"כ ישנו קשר ישיר בין אירוע טראומתי שעבר הילד לבין הופעת המחלה- בין אם זו טראומה גופנית או נפשית. מטרת הטיפול ההומאופתי היא לגרות את המערכת החיסונית ללא שימוש בתרופות כימיות או בסכין מנתחים. על פי הגישה ההומאופתית, יש קשר בין הגוף לנפש,ובעיה פיזית עשויה להעיד על בעיה פנימית עמוקה יותר של הילד חולה. וטיפול יביא פעמים רבות לא רק לריפוי הבעיה הזו, אלא לאיזון כללי של מצבו הבריאותי של הילד, ויחול שיפור בתחושות הפיזיות, הנפשיות והכלליות. בד"כ יהיה שיפור בתיאבון, במרץ, בשינה, בתחושה הכללית. (בעיות נוספות יכולות להיות- בעיות עיכול, כאבי ראש, קשיי הרדמות בלילה, תיאבון שאינו מאוזן ועוד).

במה מטפלת ההומאופתיה?

מיגרנות, אסטמה, דלקות אוזניים חוזרות, בעיות פרקים, אלרגיה, כאבי גב, בעיות במערכת העצבים, הפרעות עיכול, מחלות עור, אי שקט וחרדות, הפרעות שינה, בעיות גניקולוגיות, בעיות הורמונליות, בעיות קשב וריכוז אצל ילדים ועוד

"משימתו הגבוהה של המטפל היא להחזיר לאדם את בריאותו בדרך הקצרה, העדינה והקבועה בצורה בלתי מזיקה"

(ד"ר סמואל האנמן- האורגנון)